Výzva prezidentky SK SaPA k voľbám do NR SR

Výzva prezidentky SK SaPA k voľbám do NR SR

Pridané dňa: 26.02.2020

Vážené kolegyne a kolegovia,

29. 02. 2020 budeme mať vo voľbách do NR SR možnosť rozhodnúť, aké smerovanie krajiny si zvolíme. Preto prosím, zapojte sa do volieb, dajte svoj hlas stranám a ľuďom, ktorých programy najviac vystihujú Vaše očakávania. Predpokladať, že niektorá zo strán, či niektorý z kandidátov budú pre nás ideálnymi je mylný. Takí neexistujú. Avšak môžeme si vybrať z tých, ktorí najviac vystihujú naše očakávania a približujú sa k našim hodnotám.

Mnohí ľudia sa cítia ohrození, žijú v obavách, pociťujú hnev. Je to dôsledok zanedbania základných štátnych povinností ľuďmi, ktorým sme dali dôveru, je to dôsledok zneužívania štátu pre osobný prospech. Vnímame nedôveru ľudí v štát, vnímame radikalizáciu spoločnosti.

Demokracia stojí na dialógu a spolupráci. Veríme, že väčšina ľudí v našej krajine sa chce postaviť proti násiliu, hrubosti, nenávisti, strachu a nedôvere láskou a ohľaduplnosťou. Preto využite príležitosť rozhodnúť o našom budúcom smerovaní a choďte voliť.

Strany nie sú iba ich predsedovia, sú to ľudia, ktorým záleží na zmene a na prosperite našej krajiny a našich občanoch. Na kandidátkach niektorých strán sú aj naše kolegyne, sestry. Treba si ich všimnúť a treba im dať krúžok (preferenčný hlas). Iba tak môžeme pomôcť dostať sestry do parlamentu, kde sa o nás často rozhodovalo bez nás.

Ak chceme žiť v slušnej spoločnosti, kde si ctia demokraciu, nie ju zneužívajú na svoje sebecké ciele, ak chceme, aby prišla zmena, musíme preto niečo urobiť, musíme ísť voliť, musíme sa stať aktívnymi, nie iba pasívne čakať, ako to celé dopadne.

Chceme žiť v tejto krajine pokojne. Chceme slušné Slovensko.


Mgr. Iveta Lazorová, MPH, dipl. p. a.
Prezidentka Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek

Ďalšie články v sekcii

Metodické usmernenie  MZ SR pre ADOS

Metodické usmernenie MZ SR pre ADOS

Pridané dňa: 27.03.2020

Metodické usmernenie pre poskytovateľov ošetrovateľskej starostlivosti

NEZABUDNEME

NEZABUDNEME

Pridané dňa: 17.03.2020

Dňa 17. marca 2020 nás navždy opustila jedna z nás.

TLAČOVÁ SPRÁVA: Neposielajte zdravotníkov do „vojny“ bez zbraní

TLAČOVÁ SPRÁVA: Neposielajte zdravotníkov do „vojny“ bez zbraní

Pridané dňa: 16.03.2020

Bratislava 16. 03. 2020 – Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) si plne uvedomuje závažnosť situácie s výskytom nákazy koronavírusom (SARS-CoV-2) a následným...

Koronavírus sa

Koronavírus sa "dotýka" aj nás

Pridané dňa: 13.03.2020

Konanie zamestnávateľa, kedy zamestnancom – sestrám nezabezpečí vhodné ochranné prostriedky v situácii, kedy im hrozí nákaza COVID-19, teda vysokoinfekčným coronavírusom je vážnym...

Platobná brána

Platobná brána

Pridané dňa: 25.01.2020

Možnosť platby cez platobnú bránu, všetky uhradené poplatky ako i prípadné nedoplatky nájdete v záložke „Moje poplatky“ priamo v konte sestry/pôrodnej asistentky.

Spojme sa a pomôžme sestrám, ktoré postihla tragédia v Prešove

Spojme sa a pomôžme sestrám, ktoré postihla tragédia v Prešove

Pridané dňa: 29.12.2019

6. decembra tohto roku došlo v Prešove k tragédii, pri ktorej zahynuli niektorí obyvatelia bytového domu na Mukačevskej ulici č. 7. Tí, ktorým sa podarilo zachrániť si životy, prišli...